Vážení přátelé, milí diváci,

procházíme dlouhým náročným obdobím, ovšem jsme přesvědčeni, že s příchodem životodárného jara se vše postupně zlepší. Věříme, že koncerty Vítání jara potěší a dají alespoň na chvíli zapomenout na starosti každodenního života.

První jarní den přivítáme s Pavlem Šporclem a souborem Gipsy Way Ensemble v Barokním refektáři. Festivalový program obsahuje i přesunuté koncerty ze Zimohraní a postupně jej doplňujeme o nové interprety.

Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme především hodně zdraví a pohody.

 

Za pořadatele

Lubomír Čížek
ředitel festivalu Vítání jara

Program

20. ročník hudebního festivalu
20. března 2022
20:00 hod.

Barokní refektář

Koncert byl změněn
 • Gipsy Fire

  Pavel Šporcl & Gipsy Way Ensemble (SK)

  Úvodní koncert

Vážení diváci, z provozních důvodů jsme přesunuli koncert Pavla Šporcla do Barokního refektáře na Starém Městě. Datum a čas zůstávají nezměněny.

Nejúspěšnější projekt Pavla Šporcla s romskou cimbálovou kapelou. Program večera přináší mimo jiné například skladby J. Brahmse, A. Piazolly, ale okoření ho také temperamentní maďarské čardáše.

Barokní refektář Jilská 5, 110 00 Praha 1, Staré Město
Vstupenky
26. března 2022
19:30 hod.

Club Kino Černošice

 • Karel Plíhal

Koncertní vystoupení ojedinělého hudebníka a textaře, plné hravé poetiky a inteligentního humoru. Jednočlennou kapelu Karla Plíhala posílil skvělý kytarista Petr Fiala.

Club Kino Černošice Fügnerova 263, Černošice
Vstupenky
8. dubna 2022
19:30 hod.

Club Kino Černošice

 • Ivan Hlas Trio

Trio ve složení Ivan Hlas - kytara, zpěv, Norbi Kovács - kytara a Jaroslav Olin Nejezchleba - violoncello, zpěv vyniká především virtuózní hrou na akustické nástroje. Jejich hudba má široký záběr od hospodského blues, přes městské balady, rokenrol, až po melodie etnické hudby. Na programu je výběr toho nejlepšího z tvorby Ivana Hlase, ale i autorské skladby dalších členů tria.

Club Kino Černošice Fügnerova 263, Černošice
Vstupenky
10. dubna 2022
16:00 a 20:00 hod.

Divadlo Hybernia

 • Bratři Ebenové & hosté

Část večera věnujeme vzpomínce na skladatele a textaře Petra Skoumala. Spoluúčinkují Olin Nejezchleba a kapela Malý bobr.

Divadlo Hybernia Náměstí Republiky 3/4, Praha
Vstupenky
12. května 2022
20:00 hod.

Loď Tajemství

 • Ivo Jahelka & Miroslav Paleček

Pro mimořádný úspěch opakujeme koncert oblíbených soudniček a Ježkáren v originálním pojetí písničkářů, které stojí za to vidět a hlavně slyšet.

Loď Tajemství Rašínovo nábřeží, 128 00 Praha - Nové Město
Vstupenky
26. května 2022
20:00 hod.

Loď Tajemství

 • Kapela Bárka & hosté

  Ivana Pokorná - keltská harfa, Pavel Bárny Barnáš - violoncello

S Bárkou proplujete různými žánry, vodami klidnými i bouřlivými. Druhou část večera vyplní afterparty s hostem Bárky kapelou Pánská šatna.

Loď Tajemství Rašínovo nábřeží, 128 00 Praha - Nové Město
Vstupenky
Před návštěvou koncertů Vítání jara doporučujeme sledovat platná opatření, která jsou souhrnně uvedena a průběžně aktualizována na https://covid.gov.cz/opatreni
Změna programu vyhrazena

Sály

Koncerty jsme již pořádali v nejkrásnějších pražských sálech a kostelech. Patří mezi ně Španělský sál na Pražském hradě, Dvořákova a Sukova síň Rudolfina, Smetanova síň Obecního domu a další.

Účinkující

Agentura spolupracuje s mnoha významnými domácími i zahraničními soubory a sólisty jak na poli klasické hudby, tak i v dalších hudebních žánrech.

Neziskové instituce

Při realizaci svých projektů Music Art Prague úzce kooperuje s řadou neziskových institucí. Patří mezi ně Ministerstvo kultury České republiky, Česká televize a další.

Partneři

Hlavní
partner

Tiskoví
partneři

Mediální
partneři

Pomáháme potřebným