Vítání jara

Vážení diváci, 

vzhledem ke komplikovanému zdravotnímu stavu Vladimíra Mišíka jsme nuceni posunout termín konání koncertu. Místo 21. 4. 2016, se uskuteční koncert v Salesiánském divadle 30. 5. 2016 ve 20 hod.


Vstupenky zůstávají v platnosti. V případě, že vám nový termín nebude vyhovovat, je možné vstupenky do konce dubna vrátit v předprodeji, kde byly zakoupeny.

 

Omlouváme se vám a děkujeme za pochopení. 

 

produkční tým festivalu Vítání jara│www.vitanijara.com

 

& management Vladimíra Mišíka│www.vladimirmisik.cz

 Vážení přátelé, milí diváci,


festival Vítání jara je oslavou příchodu dlouho očekávaného a pro mnohé nejkrásnějšího ročního období. Jeho rozmanitost je inspirující také při tvorbě dramaturgie projektu, u kterého klademe důraz především na různorodost hudebních žánrů. V rámci 15. ročníku Vítání jara jsme pro vás připravili pět festivalových večerů. 

Zahajovací koncert v Divadle Hybernia patří významné osobnosti české kulturní scény, kterou je Václav Neckář. Kromě popových hitů (např. Stín katedrál, Dobrá zpráva, Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Lékořice) má v repertoáru i řadu balad (např. Nautilus, Suzanne, Perla, Podej mi ruku a projdem Václavák). Natáčel ovšem i hloubavější tematická alba, folk-rockové Tomu, kdo nás má rád nebo bigbítové Planetárium. Václav Neckář je také velmi úspěšným filmovým hercem, neboť film Ostře sledované vlaky získal ocenění Americké filmové akademie Oscar a snímek Skřivánci na niti byl oceněn Zlatým Medvědem na filmovém festivalu v Berlíně. Společně s nerozlučnou kapelou Bacily, pod vedením bratra Jana, vám Václav Neckář představí výběr z písní ze své dlouhé umělecké dráhy, včetně skladeb z posledního alba Mezi svými

Pro druhý koncert jsme vybrali komorní prostředí Malého sálu Městské knihovny v Praze, kam jsme pozvali zpívajícího právníka Ivo Jahelku a pražského písničkáře Miroslava Palečka. Na společném večeru, okořeněném pohodovým a nevtíravým humorem, uslyšíte autorské písničky i „Ježkárny“ z dílny V+W+J. Třešničkou na dortu budou historky nejen ze soudních síní, které jsou nedílnou součástí koncertů obou písničkářů.

Třetí festivalový večer jsme svěřili souboru Spirituál kvintet, který se stal jakousi dvorní kapelou festivalu, která účinkovala snad na všech ročnících Vítání jara. Spirituál kvintet jistě není třeba blíže představovat. Je pro nás ctí, že zůstává festivalu po léta věrný. Také letos tedy zveme opět všechny příznivce na jarní rozjímání do Kostela u Salvátora.

První ze dvou večerů v Salesiánském divadle bude ve znamení temperamentní romské kapely Bachtale apsa (Slzy štěstí), jejímž frontmanem je vynikající zpěvák a akordeonista Mário Bihári. Účinkoval řadu let v kapele KOA po boku Zuzany Navarové. Po úmrtí Zuzany se začal věnovat sólové dráze a založil také kapelu Bachtale Apsa, se kterou vydal dvě desky a odehrál přes 200 koncertů doma i v zahraničí. Hudební projev kapely vás vtáhne do víru vášnivé muziky, která nepochybně rozproudí váš kardiovaskulární systém a povzbudí mysl. Hosty večera jsou Bára Hrzánová a nevidomý zpěvák Martin Svátek.  

Závěrečný večer bude patřit legendě českého bigbítu Vladimíru Mišíkovi a kapele Etc…, se kterou loni oslavili 40 let společného účinkování na české hudební scéně. Připomeneme si velice úspěšný projekt, na kterém po delší odmlce vystoupí opět současní i bývalí členové kapely. Společně s Vladimírem Mišíkem a kapelou Etc... na pódiu vystoupí také Vladimír Guma Kulhánek, Stanislav Klásek Kubeš, Jaroslav Olin Nejezchleba a Pavel Bohatý. Koncert je prostě nabitý zvučnými jmény skvělých muzikantů, kteří jsou součástí historie kapely Etc... a milovníkům bigbítu slibuje špičkový zážitek.     

Vážení přátelé, za všechny, kteří se na koncertech Vítání jara podílejí a jimž patří náš dík, vám přeji příjemné kulturní zážitky. Pevně věřím, že vás festivalové koncerty Vítání jara opět příjemně naladí a naplní positivní energií.


Lubomír Čížek

Music Art Prague

 

 

 

copyright 2012 Vitanijara.com